First steps with your chan/pl

From OnlineGamesNetWiki
Jump to: navigation, search

Pierwsze kroki z twoim kanalem.

Temat tej strony


Ta strona jest przeznaczona do pomocy w konfiguracji ostawień nowo założonych kanałów. Niektóre informacje są swojego rodzaju obowiązkiem - inne są tylko dodatkowe i nie muszą być przestrzegane. Ta strona nie może zastępować innych treści Wiki, ale miejmy nadzieje ze pokaże Wam najważniejsze rzeczy, które powinny zostać zapamiętane.


Wstęp

Po zarejestrowaniu kanału sojuszowego zadajesz sobie zapewne pytanie "co dalej?". Jako, że kanał zarejestrowany jest dla sojuszu, sugerujemy zacząć od zaproszenia na kanał członków swojego sojuszu. Czy mogę zrobić coś jeszcze? Tak! Oto lista jedynie niektórych z Twoich możliwości:

 • gdy ktoś już odwiedzi Twój kanał możesz dodać jego konto do listy użytkowników kanału,
 • możesz również ustawić temat kanału i tekst pozdrowienia - osobnego dla użytkowników dodanych do listy (sojuszników) oraz osób spoza listy użytkowników (odwiedzających),
 • możesz też poszukać botów do zabawy (takich jak np quiz)

oraz wiele, wiele więcej!

Jak to zrobic


Jesli masz juz kilka pomyslow lub rzeczy ktore chcialbys zmienic na swoim kanale napewno potrzebujesz wiecej informacji jak nad nim popracowac.
Przedewszystkim co moze byc przydatne to spojrzec na niektore dzialy wewnatrz wiki
Chanserv - wskazuje prawie wszystkie dostepne dla Ciebie komendy.
Nie martw sie,Nie opuscimy Cie w tym punkcie,to tylko wskazowka jak znalezc w ogole te polecenia. Bedziemy teraz kontynuowac i pokazemy Ci kilka przykladow mozliwych dzialan.Kierowanie uzytkownikow na kanal

Wiekszosc z Was bedzie miala szereg sojusznikow,ktorzy beda chcieli bezposredniego dostepu do kanalu.
Jesli chca tylko popatrzec to moga poprostu uzyc JavaChat. Mozna to zrobic za pomoca http://www.onlinegamesnet.net/javaChat.php?join=TwojaNazwaKanalu - na przykład, jeśli masz kanał #Sojuszowy możesz użyć http://www.onlinegamesnet.net/javaChat.php?join=#sojuszowy zeby polaczyc sie przez strone OnlineGamesNet

Niektorzy z twoich sojusznikow beda chcieli odwiedzac kanal bardziej regularnie. W takim przypadku powinni oni pomyslec o zainstalowaniu klienta IRC,ktory jest nieco bardziej komfortowy niz podstawowy JavaChat. Dla uzytkownikow systemu Windows polecamy zainstalowanie mIRC - podstawowego klienta IRC. Do instalacji i paru porad prosimy odwiedzic nasze FaQ na ten temat.

Jesli potrzebujesz wiecej informacji na temat wchodzenia na (zabezpieczony)kanal, odwiedz te strone.


Dodawanie uzytkownikow do kanalu.


Jesli teraz masz juz twoich sojusznikow wewnatrz kanalu,mozesz dodac ich do listy uzytkownikow na kanale. W ten sposob nadasz im troche przywilejow,na przyklad status operatora (@) lub mozliwosc zmiany ustawien.

Zeby to zrobic Twoi znajomi potrzebuja konto AuthServ Moga je zarejestrowac prosto i darmowo uzywajac linka http://www.onlinegamesnet.net/authRegister.php?language=en

Potem,gdy maja juz nazwe konta mozesz ich dodac do listy kanalu. Mozesz przeczytac troche o komendach Chanserv,jednak komenda potrzebna teraz bedzie !adduser *<authnick> <dostep> Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat różnych dostepow i nazw AuthServ mozesz przyjrzeć się tej stronie

Należy pamiętać, że każdy musi być zalogowany na AuthServie, aby uzyskać przywileje wewnątrz kanału.


Wyrzucanie uzytkownika ze swojego kanalu.


Do tego mozesz posluzyc sie banami. Aby dowiedziec sie wiecej musisz przeczytac Channel Bans


Zmiana tematu kanalu.


Temat jest infolinia umieszczona w gornej czesci kanalu przy wejsciu. Jak dla wiekszosci rzeczy tutaj istnieje bardzo prosty sposob na zmiene tematu kanalu wewnatrz kanalu - oraz trudniejszy. Latwiejszym sposobem jest uzycie !topic <text> na twoim kanale. Aby uzyskać więcej zmian, możesz także użyć kilku kolorów w tekście. Większość klientów (np. mIRC) uzywa klawiszy Ctrl + K, aby otworzyć podmenu wyboru kolorow. Niektóre inne klienty IRC mogą mieć zupełnie inne opcje w najlepszym razie spróbuj w Google lub helpfiles swojego klienta,poszukac informacji o tym.
Jak już wspomniano, można również umieścić bardziej "wyrafinowany" temat, który obejmuje czesc stala i zmienna.
W ten sposob masz temat statyczny z mozliwoscia ustawiania dowolnej wiadomosci w razie potrzeby. Jesli chcesz sie dowiedziec wiecej na ten temat,odwiedz nasz artykul TopicmaskZmiana ustawien kanalu.


W sumie jest duza liczba ustawien dla kanalow zarejestrowanych z ChanServ. Mozesz znalezc ich kompletny przeglad tutaj , a my chcemy skoncentrowac sie na tych najwazniejszych. Niektóre ustawienia są dostępne od dostepu ChanServ 300 i więcej , niektóre inne wymagają większej ilości dostępu wewnątrz kanału. Plus chanowner może dostosować ustawienia domyślne dla kanału, tak że niektóre z tych opcji może wymagać więcej lub mniej dostępu do kanału.

Na tej stronie będziemy wyjaśniać działanie i korzystanie z następujących ustawień:

 • setters
 • modes/enfmodes
 • givevoice/giveops
 • enftopic/topicsnarf
 • protect

Wszystkie te (z wyjątkiemmodes i protect) są tej samej składni - /CS #nazwaKanału set <nazwa trybu> <wymagany dostep> Przykład: /cs set #twojkanal setters 350

 • Ustawienie setters
  • Uzycie:/cs #nazwaKanalu set setters <dostep>
   • Przyklad:/cs #YourChannel set setters 400
    • Opis:

Ten parametr jest jednym z najważniejszych. Przy jego pomocy można zorganizować wymaganie minimalnego dostępu do korzystania z wszystkich poleceń w połączeniu określonych wewnątrz kanału. Oczywiście nikt kto nie posiada tego minimum nie może zmienić ustawien wyzszego dostepu Na przykład, zestaw setters 300 i zestaw enftopic 350 - 300 użytkowników dostępu mogą korzystać z zestawu comands ale nie zmienia enftopic ponieważ wymaga wyższego poziomu dostępu. Tak samo jest z innymi ustawieniami.

 • Ustawienie modes/enftopic
  • Uzycie: /cs #channelname set enfmodes <dostep>
   • Przyklad: /cs #YourChannel set modes -p+siz

Wszystkie dostepne tryby mozesz znalezc tutaj Mozna je ustawic w dowolnej kombinacji + i -

   • Przyklad: /cs #YourChannel set enfmodes 350
    • Opis:

Te ustawiania stosowane sa do troski o podstawowe tryby twojego kanalu. Ustawienie Modes nie moze byc zmienione przez komende set modes przez osobe posiadajaca nizszy dostep na twoim kanale niz level,ktory zostal ustawiony. Na przykład, przy użyciu dostępu 500 dla enfmodes, nikt oprócz chanowner nie może zmienić defaultmode + i na tym kanale.

 • Ustawienie: givevoice / giveops
  • Zastosowanie: /CS #nazwaKanału givevoice set (lub giveops) <dostep>
   • Przykład: /CS #YourChannel set givevoice 0
    • Opis: Przy użyciu tych dwóch komend, można określić wymagany dostęp do otrzymywania op lub voice wewnątrz kanału. Na przykład, każdy wchodzacy na kanal będzie przynajmniej dostać voice (+) bez względu na jego dostęp.

Albo za pomocą zestawu giveops 400 tylko użytkownicy mający dostęp 400 lub wyższy wewnątrz kanału otrzymają op (@).

Nie wpływa to na dostęp użytkowników. Tak! Kick (wymagany dostęp: 200) będzie nadal pracować dla kogoś z 200 Access, nawet jeśli nie mają op (@) w swoim kanale.

 • Ustawienie: enftopic / topicsnarf
  • Zastosowanie: /CS #NazwaKanalu enftopic set (lub topicsnarf) <dostep>
   • Przykład: /CS #YourChannel set enftopic 501
    • Opis: Przy zastosowaniu tych dwóch opcji, można ustalić, kto (lub lepiej:jaki dostep) może zmienić defaulttopic (lub enftopic) i może wykorzystać / topic <yourText> aby zastąpić dany defaulttopic na kanale. Tylko chanowner może ustawić poziom 501, aby nikt (łącznie z nim) nie mogl zastąpić danego tematu.


Jeśli chcesz mieć statyczny temat, z możliwością zmiany tylko niektórych części, spójrz na ten temat: Topicmask / pl.

 • Ustawienie: protect
  • Zastosowanie: /cs set #NazwaKanalu protect <numer>
   • Przykład: /cs set #YourChannel protect 2
   • Wyjaśnienie: Przy użyciu tego ustawienia można ustalić, czy Użytkownicy z kanału są chronionieni przed kopnięciami / banami. Możliwe poziomów sa w zakresie od 0 do 3. Należy pamiętać, że ochrona ta dotyczy tylko działań podejmowanych przez ChanServ. !k Ktos moze byc wylaczone przez to ustawienie.

Levele:

 1. 0 - Wszyscy użytkownicy będą chronionieni przed użytkownikom dostęp rownym lub nizszym
 2. 1 - Wszyscy użytkownicy mający będą chronionieni przed użytkownikom z dostępem równym lub niższym.
 3. 2 - Wszyscy użytkownicy mający dostęp będą chronionieni od użytkowników z mniejszym dostepem.
 4. 3 - Nikt nie będzie chroniony.Zakonczenie

Mamy nadzieje ze te informacje pomogly w ustawieniu. Przyszle prosby moga byc zgloszone na #OGN-wiki na irc.onlinegamesnet.net