MemoServ/tr

From OnlineGamesNetWiki
Jump to: navigation, search

MemoServ

Farklı kullanım çalıştırma komutu: commands</commands>. Daha farklı kullanım çalıştırma olasılıkları <nowiki>MemoServ, Aşağıda verdiğimiz seçeneklerde kullanılabilir:

 • /ms KOMUT Bütün ağlarda kullanılır.
 • /MemoServ KOMUT Bütün ağlarda kullanılır.
 • /msg MemoServ@Services.OGamenet.net KOMUT Bütün ağlarda kullanılır.
 • _COMMAND Kayıtlı kanal içerisinde kullanılır.

İleti okuma ve Yazma

Birisine mesaj yazmak (ve göndermek) için "/ms SEND <Nick veya *AuthServ-Hesap>" <İleti>" şeklinde kullanılır. Authserv hesap geçerli değil ve çevrimdışı ise gönderilen, iletiler hesap sahibine geri iade edilecektir. Bir veya birden fazla gönderilen iletiler "/ms READ <ID>" komutla ile belirlenenleri kimlik bilgileriyle okuyabilir , MemoServ'dan gelen yeni mesajar size bildirilecektir. Örneğin: (-MemoServ- You received a new message from 'NN'. (ID: 0)), ekran'da bildiriler veya siz kendinizde arayabilirsiniz.

İletilere Bakış

İletilerinize erişmek için "/ms LIST" bu şekilde görüntülenir.:

MemoServ id  Kimden    Gönderilme zamanı
MemoServ 0	  NN	   08:19 PM, 02/24/2009
MemoServ bulunan 1 benzeri.

Burada size kimden ileti geldiğini tarih, zaman, hesap bilgilerini görebilirsiniz .

İletileri Silme

Komut, almış olduğunuz bir iletiyi silmeyi sağlar. Kullanımı: "/ms DELETE <ID>". alternatif olarak tüm geçerli iletileri silmek için "/ms DELETE ALL" komutunu kullanabilirsin Not:Dikkat edin tüm iletileriniz silinecektir!.

Ayarlar

Bildirim ayarlarını kendiniz değiştirebilrsiniz. Kullanımı: "/ms SET <mode> <on/off>". Kullanılabilir ayarlarınız "AUTHNOTIFY"' (günlüğüne not alacaksın nowiki>AuthServ</nowiki>). "NOTIFY" (Yeni iletiler haberi gelecektir ). "PRIVATE" (Bu sizin sadece erişim, paylaşımınız olan insanlarlardan ileti almananızı izin verecektir.).

Bazı bilgiler için farklı komut kullanabilirsin. "EXPIRY" Eski mesajları otomatik silme hakkında geçerli ayarı gösterir. "STATUS" MemoServ mevcut durumu ve gösterir . "VERSION" Güncel versiyon.