Rules/cs

From OnlineGamesNetWiki
Jump to: navigation, search

Pravidla stránek OnlineGamesNet wiki

§1 - Účty

Každý si na této wiki může zaregistrovat účet. Je však zakázáno si zde registrovat více účtů, např. kvůli obcházení banu existujícího účtu, nebo pro simulování aktivity existujících článků.
Názvy účtů, které budou obsahovat nevhodná slova (např. sexistická, rasistická nebo jinak pohoršující či urážející) mohou být smazány a/nebo bude zažádáno o jejich přejmenování.
Pro přehled aktuálních uživatelských skupin, navštiv: Práva uživatelských skupin.

§2 - Vytváření/editace článků

Každý registrovaný uživatel může vytvořit svou vlastní uživatelskou stránku a může vytvářet nové články pod GNU Free Documentation License 1.2 - a zároveň upravovat existující články pro zlepšení jejich obsahu, pokud nejsou uzamčené.
OGN wiki si ale vyhrazuje právo smazat nebo upravit článek jakéhokoli přispěvatele, např. protože obsah článku je prokazatelně chráněn autorským zákonem, nebo obsahuje jakýkoli nevhodný obsah. Prosím ber na vědomí, že ničení článků zbytečnými editacemi může vyústit v BAN na této wiki (viz §6).

§2.1 - Vytváření přeložených článků

S cílem zachování multi-jazyčnostui této wiki, žádáme všechny přispěvatele, kteří budou psát o obecných příkazech a službách, aby vytvořili článek alespoň v angličtině a tebou zvoleném jazyce. Tím chceme zajistit, aby každý uživatel, který nemluví tvým jazykem, si mohl přečíst alespoň anglický článek s cílem získat alespoň základní přehled.

§2.2 - Vytváření uživatelských stránek a prezentací kanálů nebo projektů

I když jsou prezentace projektů souvisejících s IRC (např. poskytovatelů BNC, alternativních botů pro správu kanálů, projektů souvisejícími s hrami) povoleny na této wiki, prosím ber na vědomí, že musí být zachován minimální standard článků. Články obsahující pouze větu, nebo nehodnotné informace, může vést k požadavku na zlepšení článku ze strany personálu OGN wiki. V případě, že žádosti nebude v určitém čase vyhověno, může být obsah celého článku odstraněn.

§3 - Podepisování/komentování editací

Každá editace existujícího článku vyžaduje komentář, který vysvětluje záměr editora. Pokud tento komentář nebude přidán, může být editace zrušena v případě, že personál wiki nevidí smysl této editace.

§4 - Mazání článků

Registrovaní a/nebo neregistrovaní uživatelé wiki nemohou mazat existující stránky. Pokud si myslíš, že článek je zbytečný, můžeš se zažádat o jeho odstranění (a podat důvody) na diskusní stránce každého článku.
Pokud objevíš článek, který porušuje pravidla této wiki, nebo obecné zákony, tak na to prosím okamžitě upozorni někoho z personálu wiki; nejlépe přes IRC na #OGN-wiki.

§5 - Reklama / Spam

Inzerce jakéhokoli druhu - např. her, produktů, okrádacích linků a podobného obsahu - je na této wiki zakázána. Porušení tohoto pravidla může mít za následek dočasný nebo permanentní BAN tvého účtu na wiki - v závislosti na obsahu propagace.

§6 - Vandalismus

Vandalismus - to znamená zbytečná editace nebo falšování existujících článků - je na této wiki zakázán. Uživatelé porušující toto pravidlo mohou být varováni personálem OGN wiki. Opakované porušování tohoto pravidla může mít za důsledek BAN tvého účtu.

§7 - Ilegální obsah

Články odkazující na obsah, který nesouvisí s touto wiki (např. sexistické, rasistické nebo jiná nerelevantní témata) mohou výt bez varování smazána personálem OGN wiki. Obsah, který nesplňuje jasné důvody, nebo minimální standardy (viz §2.2 pro další detaily) může být odstraněn, pokud autor nebude požadovat zlepšení.

§8 - Obrázky a soubory

Registrovaní uživatelé mohou nahrávat soubory s cílem zlepšit nové, nebo existující články (Povolené formáty souborů jsou: png, gif, jpg, jpeg). Nicméně žádáme všechny uživatele, aby nahrávali pouze nutné soubory. Soubory, které po nahrání nebudou využity, mohou být OGN wiki personálem smazány, pokud není naplněn důvod uploadu.

§9 - Různé

Vedení a personál OGN wiki si vyhrazují právo vyložit ti tato pravidla, pokud je zde nějaká nejasnost, která souvisí s tvou situací.
Vedení si také vyhrazuje právo tato pravidla kdykoli změnit, pokud to vyžadují právní, nebo jiné situace a upozorní na to uživatele na hlavní straně.