Rules/pl

From OnlineGamesNetWiki
Jump to: navigation, search

Zasady obowiązujące na stronach OGN wiki.

§1 - Konta.

Każdy może zarejestrować konto na tej Wiki.Jednak jest zabronione rejestrowanie multikont np.by ominąć bana na istniejącym koncie albo do stworzenia sztucznej aktywności w istniejących artykułach. Konta zawierające niedozwolone nazwy (np. sexistowskie,historyczne,albo z niedozwolonymi znakami)mogą być usunięte, bądz zmienione przez przez wiki managera. Żeby zobaczyć podgląd istniejących rang odwiedź stronę Uprawnienia dla grup.

§2 Tworzenie/edytowanie artykułów.

Każdy(wyłączając osoby niezarejestrowane)może stworzyć swoją własną stronę i stworzyć nowy artykuł w NU Free Documentation License 1.2 i edytować istniejące artykuły by poprawić ich treść na tak długo jak są niezabezpieczone. Nadal, OGN wiki staff zastrzega sobie prawa do edycji bądź usunięcia artykułu każdego współautora np. ponieważ treść artykułu może być zastrzeżona prawami autorskimi lub zawiera niedozwolone dane jakiegokolwiek typu. Prosze zauważyć,że niszczenie artykułów przez zbedne edycje może odbić się na tobie albo twoje konto może być zbanowane na wiki. (zobacz §6 po więcej szczegółów).

§2.1 - Tworzenie przetłumaczonych artykułów.

W celu posiadania wielu języków w tutejszej Wiki domagamy się by wszystkie składniki,które wpływają na komendy lub serwisy istniały w języku angielskim i tym który wybierzesz. To spowoduje,że nie każdy użytkownik rozumiejący twój język będzie mógł znaleść pomoc w języku angielskim.

§2.2 Tworzenie stron użytkowników,projektów,kanałów

Chociaż prezentracje projektów związanych z IRC (np. bnc providers,alternarnatywy dla botów zarządzającymi kanałami,projekty związane z grami.)Są dozwolone na tej wiki,należy jednak pamiętać,że minimalne standardy stron powinny być utrzymane. Artykuły zawierające tylko jeden wiersz albo niezbyt cenne informacje dla wszystkich,mogą być poprawione przez pracowników OGN Wiki. Nie przestrzeganie tych wymagań może prowadzić do usunięcia treści bądz całego artykułu.

§3 Dołaczanie /komentowanie edycji.

Każda edycja istniejącego artykułu wymaga komentarza,wyjaśnienia motywacji lub oświadczenia edytora. Nie dodawanie komentarzy bądź wyjaśnień ,może spowodować,że twoja edycja zostanie usunięta jeśli jej sens nie jest widoczny dla OGN Wiki Staff.

§4 Usuwanie artykułów.

Zarejestrowani i/lub niezarejestrowani użytkownicy tej wiki nie mogą usuwać istniejących stron. Jeśli czujesz,że artykuł nie jest potrzebny możesz zapytać i wyjaśnić powód dla którego chciałbyś go usunąć ,w stronie dyskusji dotyczącej danego artykułu. Jeśli znalazłeś artykuł lub treści naruszające zasady wiki albo ogólne prawo,prosimy zgłosić to do jednego z pomocników wiki jak najszybciej; preferowane za pomocą IRC na http://www.onlinegamesnet.net/javaChat.php?join=OGN-wiki

§5 Ogłoszenia/Spam.

Ogłoszenia jakiegokolwiek typu - np. gry,produkty,niedozwolone linki i podobne rzeczy - sa zabronione na wiki. Złamanie tych zasad może powodować na twoim koncie tymczasowego lub stałego bana od wiki - w zależności od wysłanego kontekstu.

§6 - Wandalizm.

Wandalizm ,oznacza to zbędne edycje albo fałszerstwo istniejących artykułów jest zabronione. Użytkownik łamiący zasady może byc ostrzeżony przez OGN wiki staff. Powtarzanie tego zachowania może skutkować,że twoje konto zostanie zbanowane od wiki.

§7 Nielegalne treści.

Artykuły zawierające treści niewłaściwe dla tej wiki (np. sexistowskie,rasistowskie,nie istotne tematy) mogą zostać usunięte bez ostrzeżenia przez OGN wiki staff. Treści,które nie spełniąją oczywistych powodów lub żadnych standardów (patrz § 2.2 po więcej szczegółów)mogą zostać usunięte,jeśli autor nie wyraza zgody na poprawę.

§8 Zdjęcia i pliki.

Zarejestrowani użytkownicy mogą przesyłać pliki w celu poprawy nowych lub istniejących artykułów (Dozwolone typy plików: png, gif, jpg, jpeg). Jednakże, prosimy wszystkich użytkowników by przesyłali tylko niezbędne pliki. Pliki niewykorzystane po przesłaniu, mogą być usunięte przez OGN wiki staff, jeśli nie ma zapotrzebowania na dany plik.

§9 Różne.

Zarządcy OGN wiki i pracownicy rezerwują sobie prawo do interpretacji tych przepisów,jeśli istnieją wątpliwości co do sposobu zastowania ich w konkretnej sytuacji. Zarządcy rezerwują sobie prawo do zmiany zasad jeśli wymagają tego przyczyny prawne lub inne i poinformuja o tym użytkowników na stronie głównej.