Watchdog/cs

From OnlineGamesNetWiki
Jump to: navigation, search

Co je účelem Watchdoga?

Watchdog není síťová služba, jako je ChanServ, AuthServ a další služby. Nicméně je stále bot, s přesnou a důležitou funkcí. Jeho účelem je postihovat 'škodlivé' akce uživatelů a botů na oficiálních kanálech. To mohou být okrádací linky online her - které by se neměly zveřejňovat na OnlineGamesNet - stejně tak linky na malware, pornografii, rasistické stránky nebo cokoli, co zakazují Pravidla sítě OGN.

Funkce Watchdoga

Pokud WatchDog najde uživatele, který porušuje pravidla serveru, tak je zde mnoho možností, 'co se může stát':

Funkce Anti Spam

 • Uživatelé 'spamujcí' kanály s okrádacími odkazy (linky, na které když někdo klikne, tak podpoří jeho virtuální účet), budou normálně varováni kickem při prvním prohřešku. To se může v některých případech lišit.
 • Opakované postování (ve stejných nebo různých kanálech) může vyústit v G-line na 1 hodinu pro zastavení uživatelova spamu. V závislosti na linku může obdržet i delší Gline.

Funkce Anti virus

 • Pokud budeš zveřejňovat linky odkazující na viry, nebo obecně známý malware, což je větší hrozba, které budu ohrožovat uživatele, pak normálně obdržíš varování ve formě G-line . Ta může být kratší na hodinu, ale i na den, pokud jsi ho posílal záměrně.

Watchdog mě zabanoval...

 • Byl jsem zabanován WatchDogem, co mohu udělat?
  • Kicky/gliny, které WatchDog udělí, jsou obvykle oprávněné (protože postování 'špatných linků' je zakázáno) - měl bys počkat, dokud Gline nevyprší.


 • Byl jsem zabanován WatchDogem, mohu požádat podporu o odstranění banu?
  • Jednoduchá odpověď: Ne. IRC podpora nemá právo rušit Gline, nebo měnit jeho délku, takže o odstranění ani nemusíš žádat. Pouze IRCop mají právo toto provést - ale neměli by těmito problémy být zatěžováni, protože sankce od Watchdoga nejsou diskutovatelné. Pokud jsi opravdu, opravdu, opravdu přesvědčen o tom, že Gline je neoprávněný, použij informace, které nalezneš zde , aby ti byl odebrán.


 • Byl jsem zabanován WatchDogem, mohu se připojit jiným připojením dříve, než ban vyprší?
  • Opět jednoduchá odpověď: Určitě ne! Počkej než Ban/Gline vyprší; pokud bude takovéto chování zaznamenáno, tak bude výsledkem ještě delší, nebo permanentní zablokování tvojí (tvých) IP.