Watchdog/pl

From OnlineGamesNetWiki
Jump to: navigation, search

Intencje Watchdog'a.

Watchdog nie jest serwisem sieci jak Chanserv, AuthServ czy inne serwisy. Jednakże Watchdog jest nadal botem z szczególną i ważną funkcją. Jego rolą jest stosowanie sankcji wobec "szkodliwych" działań użytkowników i botów na oficjalnych kanałach. Mogą to być rabunkowe linki do gier online - które nie powinny być wysyłane na OnlineGamesNet - a także linki do malware, pornografii, rasistowskich treści albo czegokolwiek innego zabronionego przez Zasady Siecina OGN.


Funkcje Watchdog'a.

Jeśli Watchdog zidentyfikuje użytkownika łamiącego zasady sieci, istnieje kilka możliwości co "może się stać" :

Anty Spam

  • Użytkownik "spamujący" kanały linkami rabunkowymi ( linki, które pozwalają użytkownikowi "zyskać" wirtualną walutę za każde odwiedzenie linka), zostanie normalnie ostrzeżony kickiem za pierwszym razem. W specyficznych przypadkach, mogą być podjęte inne kroki.
  • Notoryczny spam linkami ( na tym samym kanale lub innych ) może zakończyć się godzinnym Glinem w celu zapobiegnięcia dalszemu rozpowszechnianiu linków. W zależności od zawartość wątpliwego linka, Gline może być dłuższy niż godzina.

Anty Wirus

  • Jako że linki z wirusami, albo ogólniej rzecz ujmując z malware, stanowią większe zagrożenie dla nieostrożnych użytkowników, wysyłanie taki linków kończy się bezpośrednio Glinem. Może to być godzinny g-line (w przypadku "irc robaków") albo całodniowy gline w przypadku gdy spam linkiem był dokonany z premedytacją.

Watchdog mnie zbanował...

  • Dostałem bana od watchdog'a co powinien zrobić?
    • Watchdog daje kicka / gline w uzasadnionych przypadkach (jak wysyłanie złych linków, co jest zabronione) - powinieneś zaczekać aż wygaśnie Gline.
  • Zostałem zbanowany przez Watchdog'a, mogę zapytać supportera o ściągnięcie tego bana?
  • Prosta odpowiedź: Nie. Ponieważ IRC Supporterzy nie mają potrzebnego dostępu do ściągnięcia Gline albo zmiany ich czasu, więc nie powinienes pytać ich o sciągnięcie bana. Tylko IRCops są w stanie to zrobić - ale nie powinni być kłopotani problemami z Watchdog'iem. Ponieważ jego sankcje nie podlegają dyskusji.

Jeśli jesteś naprawdę, naprawdę, naprawdę przekonany, że Gline jest niesłuszny, zapoznaj się z [tymi informacjami] żeby zostać odglinowanym.

  • Zostałem zbanowany przez Watchdog'a: mogę po prostu wrócić używając innego połączenia zanim ban minie?
  • Prosta odpowiedź ponownie: Absolutnie nie ! Poczekaj, aż Ban/Gline wygaśnie. Wykrycie takich praktyk spowoduje tymczasowe lub trwałe wykluczenie twojego IP z sieci OGN.